top of page

Treningi EMS

Trening, który za pomocą elektrostymulacji angażuje wszystkie mięśnie w jednym czasie. Dzięki temu 20 minutowy trening EMS gwarantuje nam efekty porównywalne do 2-3 godzinnego tradycyjnego treningu.

HT_img_EMS_I_v01.jpg

Co to jest?

Metoda EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, polega na wywoływaniu intensywnych skurczów mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Odbywa się to poprzez układ specjalnych elektrod umiejscowionych na zakładanym przez ćwiczącego kombinezonie. 

Przesyłany prąd bezpośrednio oddziałuje na nasze mięśnie, powoduje ich skurcz i zmusza do wykonania pracy, tak jak w przypadku klasycznych ćwiczeń, np. ze sztangą. Trening EMS umożliwia wyrzeźbienie mięśni, ułatwia rozbicie cellulitu, poprawia kondycję oraz spala niechcianą tkankę tłuszczową szybciej niż tradycyjne ćwiczenia. 

Korzyści i efekty

Wśród zalet treningu EMS można wymienić przede wszystkim krótki czas jego trwania i szybkie efekty.
EMS trwa jedynie 20 minut i może być wykonywany nawet raz w tygodniu. 

Trening EMS pobudza średnio 150 razy więcej skurczów mięśni niż trening konwencjonalny i pozwala spalić aż od 500 do 1200 kcal, dzięki czemu utrata wagi następuje trzy razy szybciej niż podczas tradycyjnej formy wysiłku. Ogromną zaletą tego typu treningu jest także brak ryzyka kontuzji. Każdy trening wykonywany jest pod okiem instruktora, który dba o bezpieczeństwo oraz monitoruje postępy i przebieg naszych treningów. 

Efekty:

  • Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, 

  • poprawa wydolności fizycznej,

  • wzmocnienie wytrzymałości mięśni, 

  • budowa masy mięśniowej,

  • wyrzeźbienie sylwetki,

  • ujędrnienie skóry,

  • wzmocnienie mięśni głębokich,

  • oszczędność czasu,

  • przyspieszenie metabolizmu,

  • w ćwiczeniach mięśni Kegla.

HT_img_EMS_II_v01.jpg
HT_img_EMS_III_v01.jpg

Dla kogo?

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że trening EMS jest wprost idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych i zapracowanych które nie mają czasu żeby spędzać długie godziny na siłowni. 

Jest to także znakomita propozycja dla zawodników sportów siłowych i sylwetkowych, którzy nie chcą tracić formy po kontuzji oraz osób, które chcą szybko wyszczuplić sylwetkę, wzmocnić wytrzymałość lub zbudować mięśnie. EMS jest także doskonałym uzupełnieniem treningów. 

Sprawdzi się też świetnie dla osób ogólnie dbających o swoje ciało. Podczas treningu EMS znacznie szybciej spalamy tkankę tłuszczową i podkręcamy metabolizm. Dzięki lepszemu ukrwieniu mięśni i pobudzeniu układu limfatycznego skóra staje się bardziej jędrna i napięta. 

EMS wskazany jest także dla osób z bólami stawów/mięśni przy dźwiganiu. W treningu EMS nie używamy obciążenia, a dzięki elektrostymulacji odczuć możemy ciężar nawet do 100kg! 
 

Specjalny strój

Do korzystania z metody potrzebny jest odpowiedni strój. Elektrody przewodzące impulsy umieszczone są w specjalistycznej kamizelce, pasie umieszczonym na biodrach oraz dodatkowych opaskach na uda, pośladki, ramiona czy nogi. Specjalny strój ubiera się na bieliznę treningową, która ułatwia przewodnictwo impulsów. 

Ze względu na komfort i higienę, każda osoba trenująca ma do dyspozycji prywatną, wygodną bawełnianą bieliznę treningową. Dzięki sprzętowi dokładnie przylegającemu do ciała impulsy elektryczne działają na wszystkie partie mięśniowe i przynoszą widoczne efekty w krótkim czasie. 

Strój EMS I-MOTION
Logo Healing Tree
bottom of page